Prezentacja zarządu

Sebastian Sołtys Zarząd LPP Logistics

Sebastian Sołtys

Prezes zarządu
Związany z Grupą LPP S.A. od 16 lat. Początkowo odpowiedzialny za nadzór nad projektem budowy pierwszego Centrum Dystrybucyjnego Grupy, obecnie jednego z największych i najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej, który zapewnia płynność dostaw do stacjonarnej sieci sprzedaży marek Reserved, House, Mohito, Cropp i Sinsay. Jako dyrektor Centrum Dystrybucyjnego odpowiadał za koncepcje zaawansowanej automatyzacji obiektu.

W kolejnych latach pełnił funkcję dyrektora ds. zarzadzania łańcuchem dostaw, nadzorując budowę procesów spedycyjnych i dystrybucji międzynarodowej LPP do ponad 20 krajów. Następnie, jako dyrektor logistyki zagranicznej, był odpowiedzialny za stworzenie zagranicznych struktur logistyki LPP oraz uruchomienie pierwszego magazynu Grupy zlokalizowanego poza Polską.

W latach 2018-2019 piastował funkcję CEO operatora logistycznego VGL Group. Następnie ponownie związał się z Grupą LPP, w której obecnie pełni funkcję prezesa zarządu spółki LPP Logistics – operatora logistycznego świadczącego usługi w zakresie zarządzania globalnymi omnichannelowymi procesami logistycznymi Grupy w oparciu o rozbudowaną sieć dystrybucji obejmującą Centra Dystrybucyjne i magazyny typu Fulfillment Center o łącznej powierzchni blisko 500 000 m2.
Pokaż więcej
Przemysław Lutkiewicz Zarząd LPP Logistics

Przemysław Lutkiewicz

Wiceprezes zarządu
Zatrudniony w LPP S.A. w 2008 roku na stanowisko Dyrektora ds. Controllingu. W ramach Działu Finansowego stworzył od podstaw Dział Controllingu, odpowiedzialny za nadzór pracy analityków, audytorów oraz komórek bezpieczeństwa w sieciach sprzedaży. Z jego inicjatywy wdrożono również narzędzia IT dostarczające informacje zarządcze, potrzebne do kierowania wszystkimi spółkami Grupy Kapitałowej LPP S.A. Przemysław Lutkiewicz czynnie utrzymywał też kontakty z zagranicznymi inwestorami instytucjonalnymi.

Od początku 2015 roku, w roli Wiceprezesa Zarządu, odpowiada za obszar finansów, controllingu, audytu wewnętrznego, relacji inwestorskich oraz prowadzi nadzór nad spółkami zagranicznymi całej Grupy Kapitałowej LPP.

W trakcie wcześniejszej kariery w latach 2007-2008 współtworzył Centrum SSC First Data w Gdańsku jako Dyrektor ds. Finansów i Controllingu. W latach 2006-2007 pełnił funkcję Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego w First Data Polska SA, a w latach 1995-2008 zajmował stanowiska od Kierownika Zespołu Planowania i Sprawozdawczości do Dyrektora Departamentu Controllingu w PolCard SA / First Data Polska SA.

Przemysław Lutkiewicz urodził się w 1970 roku, jest absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Studiów Podyplomowych na Politechnice Gdańskiej.
Pokaż więcej
Sławomir Łoboda Zarząd LPP Logistics

Sławomir Łoboda

Wiceprezes zarządu
Jest związany z LPP S.A. od 1997 roku odkąd, przez wiele lat, odpowiadał za obsługę prawną firmy, pełniąc rolę wspólnika zarządzającego w ramach kancelarii prawnej Krzyżagórska Łoboda i partnerzy. Ponadto od 2005 roku odpowiedzialny jest także za dział najmu i ekspansji.

Sławomir Łoboda objął posadę Wiceprezesa Zarządu w październiku 2015 roku. Odpowiada za rozwój LPP S.A. czyli, między innymi, pozyskiwanie nowej powierzchni handlowej, analizy rynkowe, a także za dział prawny.

Spośród istotnych projektów, zrealizowanych przez Sławomira Łobodę w trakcie współpracy z LPP S.A., należy wymienić m.in. stworzenie sieci franczyzowej, wprowadzenie spółki na giełdę, fuzję ze spółką Artman SA, zbycie marki Esotiq oraz rozwój sieci salonów własnych.

Sławomir Łoboda jest również Prezesem Rady Fundacji Hospicyjnej, organizacji pożytku publicznego, otaczającej opieką osoby przewlekle chore. Za działalność społeczną został odznaczony przez Prezydenta Komorowskiego brązowym krzyżem zasługi.

Urodził się w 1965 roku, jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Gdańskim. W 1995 roku złożył egzamin radcy prawnego.
Pokaż więcej