Centrum Dystrybucyjne LPP w Brześciu Kujawskim Najlepszym Nowym Magazynem Roku w Europie Środkowo-Wschodniej

Centrum Dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim uznane zostało za Najlepszy Nowy Magazyn Roku w Europie Środkowo-Wschodniej. Za nami 12. edycja CEE Region Eurobuild Awards.

W Warszawie odbyła się dwunasta gala CEE Region Eurobuild Awards, podczas której uhonorowano najlepsze projekty oraz najwybitniejszych ludzi i zespoły, które w ciągu ostatnich 20 miesięcy wyróżniały się na tle dokonań branży budowlanej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zwycięzców w 35 kategoriach wyłoniło ponad 400 najemców oraz jury, składające się z 200 ekspertów. Centrum Dystrybucyjne LPP w Brześciu Kujawskim uznane zostało za Najlepszy Nowy Magazyn Roku w Europie Środkowo-Wschodniej. W tej kategorii nominowanych było aż 10 obiektów.

Kapituła nagrody doceniła inwestycję za jej estetykę, funkcjonalność oraz wdrożenie zasad zrównoważonego rozwoju. Centrum Dystrybucyjne zaprojektowane przez biuro architektoniczne Tacakiewicz Ferma Kresek wyróżnia na rynku obiektów przemysłowo-magazynowych wiele elementów, m.in. unikatowy portal wejściowy, ciągi komunikacyjne i okalająca je zieleń, nawiązująca do struktury tkaniny elewacja, przestronne wnętrza, duże przeszklenia zapewniające światło dzienne, perony autobusowe i infrastruktura rowerowa przed budynkiem oraz zastosowane ekologiczne rozwiązania, jak panele fotowoltaiczne, rekuperatory ciepła, instalacje odzysku wody oraz czujniki ruchu sterujące instalacjami elektrycznymi. Ambitna wizja LPP Logisitics przy współpracy z projektantami i wykonawcą pozwoliła stworzyć obiekt wyznaczający trendy dla tego typu inwestycji.

Nowoczesne centrum o powierzchni 75 tys. m2 otwarte w lutym 2022 roku, zapewnia dystrybucję nawet do 8 milionów sztuk ubrań i akcesoriów tygodniowo. Jego pojemność składowa to 40 mln sztuk towaru, co stanowi równowartość 67 tys. palet towaru. Zastosowane rozwiązania z zakresu automatyki, w tym dwa sortery z unikatową konstrukcją zrzutów, umożliwiają obsługę do 1000 salonów sprzedaży jednocześnie. Obiekt zasilany energią odnawialną zaprojektowano przy uwzględnieniu zrównoważonych norm budownictwa, które poddano certyfikacji BREEAM.

Organizatorem nagród jest firma Eurocee, wydawca angielsko-polskiego miesięcznika Eurobuild CEE. Celem Eurobuild Awards jest wyróżnienie najwybitniejszych przedstawicieli branży i projektów budowlanych, a długofalowym celem jest pomoc w tworzeniu grupy specjalistów, która będzie miała realny wpływ na kształt rynku inwestycyjnego w regionu Europy Środkowo-Wschodniej, a także wsparcie procesu ustalania zasad i kierunków, którymi ten rynek będzie podążał w przyszłości.

_________________________________

LPP Logistics jest operatorem logistycznym zarządzającym siecią zaopatrzenia i dystrybucji Grupy LPP obejmującą centra dystrybucyjne i magazyny typu Fulfillment Center o łącznej powierzchni blisko 0,5 mln m2. Działa na 3 kontynentach zapewniając pełen zakres usług logistycznych – od frachtu morskiego, kolejowego i drogowego, poprzez działalność własnej agencji celnej, aż po zaawansowaną logistykę magazynową wykorzystującą nowoczesne systemy, jak WMS, automatykę magazynową czy rozwiązania typu Warehouse Intelligence oparte na algorytmach sztucznej inteligencji.